Yönetim

 

 

 

 

BARTIN VALİSİ 

 
 

 VALİ :  Göreve Başlama Tarihi :
 Sinan  GÜNER   6 Kasım 2018  

             Vali Sinan GÜNER, 1969 yılında Bakırköy’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1986 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını TODAİE’de “Kamu Kesiminde Stratejik Yönetim” konusunda tamamladı.  İngiltere ve ABD’de mesleki konularda eğitim aldı. 1992 yılında Çanakkale Kaymakam adayı olarak mülki idare mesleğine başlayan GÜNER, sırasıyla Muğla/Ortaca ve Konya/Çeltik Kaymakam Vekilliği, Adana/Feke, Kars/Arpaçay, Erzurum/Horasan, Kırıkkale/Keskin ve Eskişehir/Çifteler Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2006 yılında Mülkiye Müfettişliğine ve 2008 yılında Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. Bu görevini yürütürken yapılan görevlendirme ile İçişleri Bakanlığı İstihbarat Değerlendirme, Analiz ve Koordinasyon Merkezini kurdu ve başkanlığını yürüttü. 21/6/2017 tarihli müşterek kararnameyle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne atanan GÜNER, bu görevi sırasında AB Vize Serbestisi şartlarından biri olan İkinci Nesil Elektronik Pasaport sisteminin kurulması ve sürücü belgeleriyle birlikte Nüfus Teşkilatı tarafından verilmesi, Dijital Arşiv, Mekansal Adres Kayıt Sistemi, e-tescil, e-rapor gibi projelerin başlatılması sürecinde görev yaptı  
           26/10/2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Bartın Valiliğine  atanan Sinan GÜNER, Uzm. Dr. Beyhan GÜNER ile evli ve 3 çocuk babasıdır. 
           Vali Sinan GÜNER’in, Yerel Yönetimlerde Stratejik Yönetim isimli bir kitabı ile kamu yönetiminde stratejik yönetim konusunda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.
 
 

 
   BARTIN GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ 

 
 

  İL MÜDÜRÜ:  Göreve Başlama Tarihi :
  ALİ ÖZDEMİR     

             

         1976 yılında Bartın’ ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Abdipaşa beldesinde, lise eğitimini ise Zonguldak Meslek Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü bitiren Ali ÖZDEMİR Sivas Divriği Lisesinde göreve başladı. Ardından memleketine tayin olarak Abdipaşa İlkokulunda görev yaptı. 2011 yılı Ekim ayından itibaren Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapmakta.

Ali ÖZDEMİR evli ve 4 çocuk babasıdır.