Bartın Taekwondoda Tarih Yazdı

İki Madalya Birden

12 TEMMUZ 2017 / Erdem KAYA
HABERİNFOTOĞRAFLARI
    Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanlığının 2017 yılı faaliyet programında yer alan Yıldızlar Taekwondo Türkiye Şampiyonası 6-8 Temmuz 2017 tarihleri arasında 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adı altında Antalya ilinin ev sahipliğinde 72 ilden 2400 sporcunun katılımıyla tamamlandı. 
    Antrenör Altuğ SOLAK; "Yapılan müsabakaya ilimizi temsilen 3 kulüp ve 17 sporcu ile katılım sağladık. Antalya'da üç gün boyunca sabah 09.00'da başlayıp gece geç saatlere kadar süren müsabakalarda rakiplerin zorluğunun yanı sıra iklim normallerinin üzerindeki sıcaklığa rağmen sporcularım üstün performanslar sergileyerek 20 sikletin 2'sinde derece yaparak yüzümüzü güldürdü. 
    37 kg bayanlarda Altuğ Spor Kulübü adına yarışan Fatma Eylül KOCA kendi sikletinde 104 sporcu arasından 7 maç yaparak ve birçok rakibini de nakavt ederek Türkiye Şampiyonu olmuştur.
    57 kg erkeklerde Bartın Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor kulübü adına yarışan Alican TOPRAK ise kendi sikletinde 74 sporcu arasından 7 maç yaparak Türkiye 2.si olmuştur.

    2017 yılının en önemli ve en zor müsabakalarından biri olan Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına çok iyi hazırlandık, inandık ve başardık. Bu senenin başında yapılan müsabakalarda başarılı olacağımızın sinyallerini almıştık. Sporcularım bu müsabaka öncesi bir çok müsabakada yine Türkiye dereceleri yapmıştı, onlara güveniyordum beni bir kez daha mahcup etmeyip gururlandırdılar.
   2017 yılı içerisinde Yıldızlar kategorisinde Dünya ve Avrupa Şampiyonaları yapılacaktır. Sporcularımın elde ettiği dereceleri göz önünde bulundurursak Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına gidecek Milli Takımlarda yer almaları söz konusudur.  Ay Yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için uluslar arası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmenin heyecanını şimdiden yaşamaya başladık. Sporcularım bize böyle bir gururu ve onuru yaşattıkları için onları tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü sayın Ali ÖZDEMİR Bey'e, Şube Müdürlerine ve sporcularımızın velilerine teşekkür ederim" dedi. Antrenörümüz Altuğ SOLAK ve sporcularımız Fatma Eylül KOCA ve Alican TOPRAK ' ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.