İl Spor Merkezleri Açılış Töreni Gerçekleştirildi

İl Spor Merkezleri 2017 İlimiz Valisi Sn. Nusret DİRİM’ in katılımları ile gerçekleştirildi.

29 HAZİRAN 2017 / Erdem KAYA
             2017 İl Spor Merkezleri Açılış Programı gerçekleştirildi. Ömertepesi Spor Salonunda gerçekleştirilen açılış törenine İlimiz Valisi Sn. Nusret DİRİM, Jandarma Alay Komutanı J. Kd. Alb. Osman ASLAN, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali ÖZCAN, KYK İl Müdürü Zafer ÇAKAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali ÖZDEMİR ve sporcu velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali ÖZDEMİR ve Valimiz Sn. Nusret DİRİM’ in ilimizdeki spor tesisleri, spor branşları, spor ve sporcunun önemini anlatan konuşmalarıyla devam etti. Konuşmaların ardından güreş, taekwondo, eskrim, judo ve cimnastik branşlarının gösterileri ile program sona erdi.

Program sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali ÖZDEMİR yaptığı açıklamada “İl Spor Merkezlerinde tenis, taekwondo, masa tenisi, basketbol, judo, atletizm, voleybol, eskrim, yüzme, satranç, badminton, boks, güreş, karate, hentbol, yelken, halter, bocce, jimnastik branşları bulunmakta. Yüzme dışındaki tüm branşlarımız ücretsiz. Şuana kadar İl Spor Merkezleri branşlarımıza 1989 başvuru, Engelli İl Spor Merkezleri branşlarımıza 61 başvuru aldık. Her sporcu için İl Spor Merkezleri yaz spor okulları başlangıç olabilir, bunu değerlendirmek önemlidir. Sporcularımız İl Spor Merkezlerinde yaz spor okullarında seçtikleri branşlarda ilerleyip okul dönemlerinde de sporlarına devam edebilir ve ileride büyük dereceler elde edebilir, Milli Sporcu olmanın gururunu yaşayabilirler. İl Spor Merkezlerimize tüm gençlerimizi davet ediyorum” dedi.